Small company logo:
Darbas su konferencijomis
Darbas su konferencijomis
Konferencijos iškėlimas į darbalaukį Desktop

Dažnai skaitomos konferencijos ikoną, kuri yra giliau kitose konferencijose, tikslinga iškelti į FirstClass Darbalaukio langą:

- pažymėkite pele norimą konferenciją:

20120503_122233_0.png
- vykdykite meniu komandą Bendradarbiavimas (Collaborate) / Pridėti į darbalaukį (Add to Desktop).

Ši komanda ypač naudinga studentams, kurie semestro pradžioje į savo FirstClass Darbalaukio langą gali pasidėti visų, tą semestrą klausomų dalykų skyrelius. Dėstytojui į dalyko skyrelį atsiuntus skelbimą studentas matys Darbalaukio lange ant dalyko skyrelio raudoną vėliavėlę ir žinos, kad yra naujas pranešimas.


Vartotojų ir konferencijų struktūra, adresavimas

Visi FirstClass vartotojai suskirstyti į grupes pagal fakultetą, kursą ar padalinį kuriame dirba. Kiekviena vartotojų grupė mato atitinkamas konferencijas. Kai kurios konferencijos yra viešos, kurias mato visi studentai ir visi darbuotojai.

Labai patogu žinutę adresuoti į konferenciją, jei pageidaujate kreiptis ne į konkretų asmenį, o į tam tikro padalinio darbuotojus arba tam tikrą grupę studentų. Pavyzdžiui, jei pageidaujate parašyti žinutę Humanitarinių mokslų fakulteto studentams, eilutėje Kam (To), adresuojant žinutę, įrašykite konferenciją pavadinimą HMF skelbimai. Jei reikia nusiųsti žinutę visiems I kurso magistrantams, įrašykite konferenciją Mag I kursas:

20120227_112642_1.png

Jei norite parašyti žinutę, pavydžiui, ART studijų grupės darbuotojams ir nežinote tikslaus konferencijos pavadinimo, galite pasinaudoti sutrumpinimu - eilutėje Kam (To) įrašykite tik raides ART ir paspauskite Enter:

20120503_122433_1.png

Komanda Katalogas (Directory) išves į ekraną visas ART konferencijas ir pažymėkite reikiamą, šiuo atveju tai būtų ART SG (Akademinių reikalų tarnybos Studijų grupė).

PASTABA: ne į visas konferencijas galima nusiųsti žinutę, nes į kai kurias konferencijas teisės rašyti suteikiamos tik tam tikrai vartotojų grupei. Jei išsiuntus žinutę gaunate pranešimą, kad žinutės negalite nusiųti į tą konferenciją, kreipkitės į FirstClass vartotojų administratorių.Nuorodos į konferencijas

Tiesiog pažymėkite norimą konferenciją ir su pele įtempkite į laišką. Tačiau reikia žiūrėti, kad kelias į tą konferenciją būtų "matomas" visiems, kam paklius tas laiškas. T.y. pvz. konferencija TRT atrankos anketos yra pasiekiama:
  • per VDU skelbimai  / TRT diskusijos .
  • tačiau konferencija TRT diskusijos yra ir tik TRT darbuotojams matomoje konferencijoje TRT darbuotojai.
Todėl, jei nutempsite į laišką nuorodą atidarę TRT diskusijas iš VDU skelbimai , nuoroda bus fcp://@fc.vdu.lt,%235002171/VDU%20skelbimai/TRT%20diskusijos/TRT%20atrankos%20anketos ir ją matys visi.

Tačiau, jei nutempsite ją atidarę TRT diskusijas iš TRT darbuotojai , nuoroda bus fcp://@fc.vdu.lt,%235002171/TRT%20darbuotojai/TRT%20diskusijos/TRT%20atrankos%20anketos ir ją matys tik TRT darbuotojai.
20110315_200307_2.png
Maža papildoma gudrybė: Kaip matote, nuoroda visada prasideda protokolo nuoroda fcp://..... Tai reiškia, kad konferencija bus atidaroma FirstClass kliento programa. Tačiau kartais vartotojai neturi įsidiegę FirstClass kliento programos ir naudojasi WWW sąsaja (WWW naršykle). Tada jiems ši nuoroda neveiks. Todėl įtempus konferenciją į laišką TRT atrankos anketos, reiktų pataisyt kelią, išmetant protokolo ir serverio nuorodą, paliekant tik santykinį kelią iš Darbastalio (Desktop'o). Tam spragtelėkite dešiniu pelės klavišu ant nuorodos, pasirikinte komandą Formatuoti nuorodą... (Format link...) ir išmeskite "fcp://@fc.vdu.lt,%235002171"  iš nuorodos. T.y. palikite tik taip:
20110315_201211_4.png
Tokia nuroda veiks ir FirstClass kliento ir WWW vartotojams.

Beje, tokias nuorodas galite kurti ir kitiems objektams. Pvz.:
  • įtempti nuorodą tiesiai iš atvertos WWW naršyklės adreso langelio - pvz. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas arba Vytauto Didžiojo universitetas (nuorodos pavadinimas sukuriamas automatiškai, koks nurodytas tame tinklapyje)
  • pažymėti norimą laiško tekstą ar paveikslėlį ir dešinio klavišo komanda Sukurti nuorodą (Create Link) sukurti aktyvią nuorodą į norimą interneto objektą
  • atitempti nuorodą iš Jūsų FirstClass Adresyno (Bookmarks)


Konferencijos apsauga nuo netyčinio ištrynimo

Galite apsaugoti FC konferenciją nuo netyčinio trynimo pažymėdami ją kairiu pelės klavišu ir ant jos ikonos iškviečiant pelės dešiniu klavišu kontekstinio meniu komandą Savybės (Properties):

20120503_131424_5.png

Tada gautame lange pažymėkite varnelę Uždrausta (Protected) ir paspauskite Gerai (OK):

20120503_131711_0.png
Top of Page